facebook
Obudowy podwodne
2425
PLN
Obudowa podwodna Ikelite Canon PowerShot G7 X

Obudowa podwodna Ikelite Canon PowerShot G7 X

Ikelite
Obudowa podwodna Ikelite Canon PowerShot G7 X
Cechy produktu:
materiał poliwęglan głębokość maksymalna 60 metrów zewnętrzne lampy błyskowe synchronizowane światłowodowo
Gwarancja:
24 miesiące
Zestaw zawiera:
obudowa podwodna
Ocena:
(Ilość ocen: 1)
Kod produktu:

13092

  • Opis produktu
  • Dane techniczne
  • Opinie
Wykonana z przeźroczystego poliwęglanu obudowa zapewnia doskonały komfort pracy przy podwodnym fotografowaniu. Wynika to z możliwości bezproblemowej obserwacji aparatu, działania wszystkich przycisków i pokręteł oraz wskazań wyświetlaczy. Przeźroczystość obudowy zapewnia też możliwość kontroli ułożenia o-ringów przy jej zamykaniu (jak i po zamknięciu) oraz kontrolę szczelności już po zanurzeniu.

 

Sterowanie

Mocowanie aparatu w obudowie odbywa się poprzez przykręcenie go (poprzez gniazdo statywowe) do „półki” znajdującej się na tylnej ściance obudowy. Samo zamknięcie dzięki dwóm zatrzaskom z blokadami otwarcie jest nie tylko łatwe i szybkie, ale i eliminuje przypadkowość otwarcia w czasie nurkowania.

Na powierzchni obudowy znajdują się liczne przyciski i pokrętła, które zapewniają pełny dostęp do wszystkich funkcji aparatu. Obok sterowania nastawami czasu, przesłony, zmianą czułości i wieloma innymi fotografujący ma możliwość obsługi obiektywu zoom zmieniając jego ogniskową w czasie nurkowania. Istnieje również możliwość płynnego przejścia z fotografowania szerokim kątem do trybu makro. Zwiększa to możliwość doboru tematów w czasie pojedynczego zanurzenia.

 

Kadrowania zdjęcia odbywa się na tylnym wyświetlaczu który pozwala na komfortowe budowanie kadru nawet w mało dostępnych miejscach, gdy nurek jest oddalony od obudowy np. na wyciągniecie rąk.

 

Zewnętrzne lampy błyskowe

Błysk zewnętrznej lampy błyskowej synchronizowany jest błyskiem lampy wbudowanej w aparat. Synchronizacja odbywa się poprzez przewód światłowodowy mocowany bezpośrednio do obudowy.

Lampy błyskowe mocowane są do rękojeści (dostępnej jako opcja, w wersji pojedynczej lub podwójnej) za pomocą ramion (sztywnych lub kulowych) poprzez szybkozłączkę. Ramiona te pozwalają na komfortowe i precyzyjne ustawianie lampy w miejscu odpowiednim dla właściwego oświetlenia fotografowanej sceny.

 

Konwertery

Port obiektywowy został wyposażony w swojej przedniej części w gwint o średnicy 67 mm. Pozwala to na bezpośrednie mocowanie do niego mokrych (czyli zakładanych i zdejmowanych pod wodą) konwerterów szerokokątnych i makro.
 

Bezpośrednio na port obiektywowy obudowy mogą być instalowane 3.0” filtry barwne, które częściowo niwelują (w zakresie głębokości 8-20 metrów głębokości) dominantę barwną.

 
 
Parametry techniczne
 materiał  poliwęglan
 głębokość maksymalna  60 metrów
 zewnętrzne lampy błyskowe  synchronizowane światłowodowo
 automatyka błysku  w zależności od modelu lampy
 port obiektywowy  płaski 3.0"
 konwertery  o gwincie 67 mm
 wymiary  175 x 127 x 137 mm
 waga  1,18 kg
Cechy produktu materiał poliwęglan głębokość maksymalna 60 metrów zewnętrzne lampy błyskowe synchronizowane światłowodowo
Gwarancja 24 miesiące
Zestaw zawiera obudowa podwodna

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl