{

Producenci

Aparat Sony A7R V body

Kod produktu: 24672
Producent: Sony
5,00/5 (0 opinii) dodaj opinię
Cena: 21 499,00 zł 21499.00
Dostępność: Przedsprzedaż
Wysyłka w: Dostępne wkrótce
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

 

Aparat Sony A7R V body - ILCE7RM5B

(spodziewany termin pierwszej dostawy - 18.11.2022)

Aparat Sony A7R V body - ILCE7RM5B to świadectwo rozwoju rozdzielczości. Aparat z niezawodnym autofokusem wspomaganym przez sztuczną inteligencję. Z najnowszym, szybkim procesorem BIONZ XR™. Z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu rejestrującym 61-megapikselowe fotografie i filmy 8K o niespotykanym dotąd bogactwie szczegółów i faktur. Korpus α7RV ma również wbudowany system stabilizacji obrazu, którego efektywność jest odpowiednikiem 8 stopni przysłony, a także unikatowy ekran z 4-osiową regulacją i wizjer elektroniczny o wysokiej rozdzielczości. Dzięki szybkiej łączności użytkownicy profesjonalni i pasjonaci mogą bez porównania łatwiej utrwalać wszystkie detale na ujęciach krajobrazowych, przyrodniczych i portretowych.

 

 

 Nowo opracowany procesor SI, nowy poziom inteligencji aparatu

Najnowocześniejsza technologia SI, oparta na szczegółowych danych o kształtach i postawach ludzi, znacznie poprawia dokładność rozpoznawania obiektów i pozwala w pełni wykorzystać rozdzielczość aparatu. Co więcej, lista kategorii rozpoznawanych obiektów powiększyła się o pojazdy i owady.

 

 

 

Zaawansowane rozpoznawanie obiektów z użyciem procesora SI

Aparat α7R V jest wyposażony w procesor SI, przeznaczony specjalnie do przetwarzania dużych ilości danych w celu dokładniejszego rozpoznawania obiektów oraz rozszerzenia zakresu rozpoznawanych obiektów.

  

Szacowanie postawy człowieka

Aparat α7R V rozpoznaje ruch z użyciem danych o kształtach obiektu. O 60% lepiej rozpoznaje oczy ludzkie. Szacowanie postawy człowieka wykorzystuje wyuczone kształty i postawy ludzi, aby dokładnie rozpoznawać nie tylko oczy, ale też pozycję ciała i głowy. Pozwala to na przykład nastawiać i śledzić ostrość, gdy obiekt jest odwrócony od aparatu lub nosi maskę.

Szerszy zakres rozpoznawanych obiektów

Oprócz ludzi, zwierząt i ptaków aparat rozpoznaje teraz owady, samochody, pociągi i samoloty, łatwiej jest więc uzyskać udane fotografie i ujęcia filmowe. Wprowadzono również możliwość rozpoznawania nie tylko oczu człowieka, zwierzęcia lub ptaka (Real-time Eye AF), lecz także głowy i tułowia.

Dokładniejsze ustawianie balansu bieli

Rozwój sztucznej inteligencji w aparacie α7R V wpłynął na funkcję AWB. Procesor SI uzupełnia obecnie czujnik światła widzialnego i podczerwieni z przodu aparatu, aby zwiększyć dokładność balansu bieli w trudnych warunkach, na przykład gdy obiekt znajduje się w cieniu.

Nowe wyżyny rozdzielczości α

Obraz z wykonanej w technologii BSI, pełnoklatkowej matrycy CMOS Exmor R™ o efektywnej rozdzielczości około 61,0 mln pikseli trafia do zaawansowanego procesora BIONZ XR™, gdzie jest kompleksowo przetwarzany w czasie rzeczywistym, by zapewnić nadzwyczajnie szczegółowe zdjęcia i filmy. 

Nagrywanie filmów 8K o wysokiej jakości

Format XAVC HS umożliwia wewnętrzny zapis materiału filmowego o wysokiej rozdzielczości, w jakości 8K (7680 × 4320) 24p (25p), z użyciem wydajnej kompresji HEVC/H.265. Pozwala to w pełni wykorzystać najlepsze cechy obiektywów Sony oraz rozdzielczość zapewnianą przez przetwornik obrazu i odczyt wszystkich pikseli. Wiernie utrwalone będą nawet najdrobniejsze detale. 

 

Doskonałe filmy w jakości do 4K 60p(50p)

Nagrywając film 4K, można wybrać format pełnoklatkowy lub Super 35mm. Tryb Super 35mm zapewnia odczyt wszystkich pikseli bez ich łączenia w grupy i umożliwia zapis filmów 4K z oversamplingiem 2,6×. Obsługiwane są formaty XAVC S-I (All-Intra) i XAVC HS oraz 10-bitowe próbkowanie koloru 4:2:2.

 

 

 

Dane techniczne

Aparat α7R V daje niespotykane przedtem możliwości ukazywania własnych wizji. Ma dedykowany procesor SI służący do rozpoznawania i śledzenia obiektów. Będąc nowym wzorcem jakości i rozdzielczości fotografii, pozwala również nagrywać filmy w rozdzielczości do 8K. Radykalnie udoskonalony system stabilizacji obrazu umożliwia kompensację drgań stanowiącą odpowiednik 8 stopni przysłony. Użytkownik otrzymuje również zaawansowany zestaw łączy i metod pracy. 

  • Nowo opracowany procesor SI
  • 61,0-megapikselowy, pełnoklatkowy przetwornik CMOS Exmor R wykonany w technologii BSI
  • Zaawansowany procesor BIONZ XR zwiększający ogólną szybkość przetwarzania nawet 8 razy
  • Nagrywanie filmów w formatach 8K 24p (25p) i 4K 60p (50p)
  • System AF nowej generacji z zaawansowanym rozpoznawaniem obiektów

Typ przetwornika

  • Pełnoklatkowy (35,7 × 23,8 mm) przetwornik obrazu CMOS Exmor R

Liczba pikseli (efektywnie)

  • Około 61,0 megapikseli

Czułość ISO (zalecany wskaźnik ekspozycji)

  • Fotografie: ISO 100–32 000 (wartości ISO od ISO 50 do ISO 102 400 można nastawiać jako rozszerzony zakres ISO), automatyczna (ISO 100–12 800, możliwość wyboru górnej/dolnej granicy), filmy: odpowiednik ISO 100–32 000, automatyczna (ISO 100–12 800 z możliwością wyboru górnej i dolnej granicy)

Czas pracy baterii / akumulatora (fotografie)

Około 440 zdjęć (wizjer) / około 530 zdjęć (monitor LCD) (norma Camera & Imaging Products Association)

Typ wizjera

  • Wizjer elektroniczny 1,6 cm (typ 0,64″) (Quad-XGA OLED)

Typ monitora

  • 8,0 cm (3,2″), TFT

 

Dane techniczne

Cechy produktu Aparat z niezawodnym autofokusem wspomaganym przez sztuczną inteligencję. Z najnowszym, szybkim procesorem BIONZ XR™. Z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu rejestrującym 61-megapikselowe fotografie i filmy 8K o niespotykanym dotąd bogactwie szczegółów i
Gwarancja 24 miesiące
Pokaż w ceneo Tak

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl