facebook

Drodzy klienci!

W związku z wystawieniem się naszej firmy na targach Film Video Foto w Łodzi (23-25.05) na stoiku D34, nasz sklep stacjonarny będzie zamknięty.
Zapraszamy na nasze stanowisko targowe w Hali Expo, lub od poniedziałku 27.05 do naszej siedziby w Pabianicach. Wszystkie zamówienia składane w naszym sklepie internetowym będą realizowane od poniedziałku 27.05.

Za utrudnienia przepraszamy.
Pozdrawiamy Fotoaparaciki.pl

Filtry polaryzacyjne
220
PLN
Filtr Hoya Pol Circular HMC 77 mm

Filtr Hoya Pol Circular HMC 77 mm

Hoya
220,00 zł
in_stock
Dostępność
w magazynie
Wysyłka w
24 godziny
Cechy produktu:
filtr polaryzacyjny, średnica 77mm
Gwarancja:
12 miesięcy
Zestaw zawiera:
filtr, pudełko
Ocena:
(Ilość ocen: 1)
Kod produktu:

235

  • Opis produktu
  • Dane techniczne
  • Opinie
HOYA powstała w roku 1941, jako pierwsza japońska firma specjalizująca się w produkcji filtrów optycznych. Filtry HOYA są rezultatem badań naukowych, nowoczesnych metod produkcji, precyzyjnego wykonania i surowej kontroli jakości.

Hoya oferuje bogaty wybór wysokiej jakości filtrów przeznaczonych do różnych zastosowań w fotografii mało-, średnio- i wielkoformatowej, do kamer filmowych i video oraz do aparatów cyfrowych. Najwyższej jakości szkło optyczne zabezpieczają powłoki antyrefleksyjne, które dodatkowo zwiększają przepuszczalność światła oraz redukują ryzyko występowania przypadkowych odblasków.

Po co powłoki przeciwodblaskowe ? Filtry HOYA posiadają powłoki przeciw odblaskowe z trzech głównych powodów. Po pierwsze powłoki przeciwodblaskowe zwiększają przepustowość filtra, zmniejszają tym samym straty przechodzącego światła. Po drugie powłoki chronią powierzchnie filtra, a po trzecie zmniejszają ryzyko wystąpienia odblasków, szczególnie tych powstających między wewnętrzną stroną filtra i przednią soczewką. Im więcej powłok na powierzchni filtra, tym skuteczniejsze jest ich działanie.

W zależności od ilości powłok przeciwodblaskowych filtry HOYA dzielą się na serie:

SERIA GREEN - Podstawowa wersja filtra HOYA przeznaczona dla początkujących fotografow. Filtry w tej serii nie posiadają powłok przeciwodblaskowych.

SERIA STANDARD - Filtry HOYA ze standardowymi powłokami oferują zarówno amatorom, jak i fotografom zawodowym najwyższą jakość przy przystępnej cenie. W celu poprawy transmisji światła i uniknięcia odblasków, obie powierzchnie tych filtrów pokryte są powłokami przeciwodblaskowymi.

SERIA HMC (Hoya Multi Coated) - Są to najpopularniejsze filtry z powłokami wielowarstwowymi, powszechnie znane ze swojej wysokiej transmisji światła (97%) i małej podatności na odblaski. Prowadzi to do wysokiego kontrastu zdjęć i wierne oddanych kolorów. Aby w pełni wykorzystać możliwości nowoczesnych obiektywów zaleca się stosowanie filtrów HOYA HMC.

SERIA SUPER HMC (Super Hoya Multi Coated) - Są to filtry przeznaczone dla wymagających fotografów. Bardzo precyzyjnie wykonana powierzchnia filtra podwyższa odporność na odblaski. Prowadzi to do wysokiego kontrastu zdjęć i wierne oddanych kolorów. Dodatkowo seria Super HMC posiada wersję PRO1 (szkło grubości 1mm, pierścień grubości 3mm).

Filtr polaryzacyjny (kołowy) pozwala całkowicie lub w pewnym stopniu wyeliminować odbicia od powierzchni wody, szkła czy innych powierzchni niemetalicznych. Wzmaga również intensywność kolorów, zwiększa kontrastowość zdjęcia. Filtry polaryzacyjne są niezastąpione szczególnie wtedy gdy chcemy uwypuklić białe chmury na tle błękitnego nieba, zrobić zdjęcie przez szybę czy też uchwycić taflę wody.

Filtr UV (ultrafioletowy) absorbuje promieniowanie ultrafioletowe, prowadzące często do pogorszenia ostrości i kontrastu zdjęć wykonywanych w plenerze. Jest to uniwersalny filtr zarówno w fotografii barwnej jak i czarnobiałej. Filtr UV polecany jest również jako stała ochrona przedniej soczewki przed kurzem, piaskiem, zarysowaniem i innymi uszkodzeniami.
Cechy produktu filtr polaryzacyjny, średnica 77mm
Gwarancja 12 miesięcy
Zestaw zawiera filtr, pudełko

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl