facebook
Filtry UV
Filtr Hoya UV 49 mm HMC

Filtr Hoya UV 49 mm HMC

Hoya
Cechy produktu:
redukuje nadmiar koloru niebieskiego na zdjęciach podczas fotografowania w górach; eliminuje efekt zamglenia; neutralny dla kolorów; ochrona obiektywu przed uszkodzeniem; 6 powłok przeciwodblaskowych po każdej stronie
Gwarancja:
24 miesiące
Zestaw zawiera:
filtr, pudełko
Ocena:
(Ilość ocen: 0)
Kod produktu:

9261

  • Opis produktu
  • Dane techniczne
  • Opinie

Filtr UV HMC z serii szarej, o średnicy 49 mm. Stanowi barierę dla niewidocznego dla ludzkiego oka promieniowania ultrafioletowego. Jego efekt w postaci nadmiaru koloru niebieskiego oraz zamglenia jest szczególnie widoczny podczas fotografowania w górach. Filtr UV pochłaniając promieniowanie ultrafioletowe pomaga w uzyskaniu odpowiedniej kolorystyki i przejrzystości ujęcia. Ponadto używany jest w celu zabezpieczenia przedniej soczewki obiektywu przed uszkodzeniem, a także przed pyłem czy kurzem.

Filtr UV nie obniża ilości światła wpadającego przez obiektyw oraz jest neutralny dla kolorów. Seria szara HMC to najpopularniejsza linia filtrów Hoya. Posiada 6 powłok przeciwodblaskowych po każdej stronie zapewniających wysoką transmisję światła - 97%.

Na obiektywie lustrzanki filtr montuje się nakręcając go bezpośrednio na obiektyw. W przypadku większości kompaktów przed założeniem filtra konieczne jest uprzednie przymocowanie do obiektywu odpowiedniej tulejki pośredniej.

Filtry Hoya zostały podzielone na serie, różniące się od siebie ilością powłok, stopniem przepuszczalności oraz grubością pierścienia i samego filtra.
Rozróżniamy nastepujące serie produktów:


     -  GREEN (zielona)- seria podstawowa, pełniąca głównie funkcję ochrony obiektywu
  
     -  STANDARD (fioletowa) - posiada 3 powłoki po każdej stronie
  
     -  HMC - Multi Coated (szara)- posiada 6 powłok po każdej stronie
  
     -  Super HMC - Super Multi Coated (czarna)- posiada 12 powłok po każdej stronie,
  
      - Super HMC PRO 1 (czarna)- to seria profesjonalna, przeznaczona głównie do obiektywów szerokokątnych, posiada szkło grubości 1 mm, pierścień grubości 3 mm oraz  12 powłok antyrefleksyjnych po każdej stronie.

      - HD - wykonane ze szkła o zwiększonej odporności, posiadają po 8 powłok po każdej stronie filtra.

Cechy produktu redukuje nadmiar koloru niebieskiego na zdjęciach podczas fotografowania w górach; eliminuje efekt zamglenia; neutralny dla kolorów; ochrona obiektywu przed uszkodzeniem; 6 powłok przeciwodblaskowych po każdej stronie
Gwarancja 24 miesiące
Zestaw zawiera filtr, pudełko

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl