facebook
Lampy błyskowe komis
500
PLN
Lampa błyskowa Olympus FL-36 |102|

Lampa błyskowa Olympus FL-36 |102|

Olympus
Lampa błyskowa Olympus FL-36 |102|
500,00 zł
in_stock
Dostępność
w magazynie
Wysyłka w
24 godziny
Cechy produktu:
Gwarancja:
1 miesiąc
Zestaw zawiera:
lampa
Ocena:
(Ilość ocen: 0)
Kod produktu:

11151

  • Opis produktu
  • Dane techniczne
  • Opinie

Elektroniczna lampa błyskowa FL-36 została specjalnie opracowana do wykorzystania w fotografii cyfrowej. Posiadając wiele użytecznych funkcji, model ten jest oferowany w bardzo korzystnej cenie.
Flesz charakteryzuje się liczbą przewodnią 36 przy ogniskowej o długości 42mm (odpowiednik ogniskowej 85mm w aparacie małoobrazkowym oraz ISO 100), oraz liczbą przewodnią 20 przy ogniskowej o długości 12mm (odpowiednik ogniskowej 24mm w aparacie małoobrazkowym oraz ISO 100). Błysk może oświetlić powierzchnię do 12 m (dla ISO 100 i przy f/2.8).

Odchylana w pionie (-1.5 stopni, +90 stopni) i obracana w poziomie (w lewo o 90 stopni, w prawo o 150 stopni) głowica reflektora pozwala na większą kontrolę nad błyskiem lampy. Dzięki takiemu rozwiązaniu można np. skierować błysk na sufit, tak aby fotografowane pomieszczenie było równomiernie oświetlone. W przypadku zwykłej wbudowanej lampy błyskowej nie jest to możliwe, gdyż lampa taka oświetla tylko wybrany motyw na zdjęciu.

Lampa pracuje w trybie TTL (czyli pomiar światła odbywa się przez obiektyw aparatu), automatycznym oraz manualnym.

Kąt błysku jest dostosowany automatycznie (power zoom) do aktualnej ogniskowej obiektywu przez lampę błyskową. Pozwala to tak skupić światło, aby fotografowany obiekt był najlepiej oświetlony. Przy szerokim kącie lampa będzie obejmowała swoim błyskiem obszar odpowiadający obiektywowi 16s mm (specjalny dyfuzor wbudowany).

Czas synchronizacji błysku z czasem migawki wynosi tylko 1/180 sek. Tak krótki czas pozwoli na zamrożenie obiektu znajdującego się w ruchu. Jest to najbardziej przydatne, gdy czas migawki bez użycia lampy błyskowej wydłuża się do czasu, który nie pozwoli zatrzymać w kadrze poruszającego się obiektu, wtedy lampa pomoże w wykonaniu ciekawego ujęcia.
Jeżeli mimo to uważasz, że czas synchronizacji jest za długi to lampa została wyposażona w tryb super FP, który pozwala na uwolnienie błysku przy czasach 1/4000 sek. nawet w mocnym świetle. Tryb ten działa tak, że wyzwala błysk od momentu otwarcia migawki, aż do jej pełnego zamknięcia.

Użytkownicy lustrzanek Olympus mogą dodatkowo kontrolować siłę błysku w krokach co 1/8 EV oraz używać funkcji redukcji efektu czerwonych oczu, synchronizacji błysku na drugą kurtynę i synchronizacji z długim czasem migawki.

Gwarancja 1 miesiąc
Zestaw zawiera lampa

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl