facebook
Obiektywy do bezlusterkowców
6488
PLN
Obiektyw FujiFilm Fujinon XF 50-140 mm f/2.8 R LM OIS WR + rabat 860 zł

Obiektyw FujiFilm Fujinon XF 50-140 mm f/2.8 R LM OIS WR + rabat 860 zł

Fuji
Obiektyw FujiFilm Fujinon XF 50-140 mm f/2.8 R LM OIS WR + rabat 860 zł
6 488,00 zł
in_stock
Dostępność
w magazynie
Wysyłka w
1-2 dni
Cechy produktu:
ogniskowa będąca odpowiednikiem 76-213mm; 23 elementy szklane w 16 grupach; 5 soczewek ED + 1 Super ED; 7-listkowa przysłona oferująca gładki i zaokrąglony efekt bokeh; superszybki i cichy autofokus
Gwarancja:
12 miesięcy
Zestaw zawiera:
obiektyw
Ocena:
(Ilość ocen: 2)
Kod produktu:

10218

  • Produkty powiązane
  • Opis produktu
  • Dane techniczne
  • Opinie

 

Obiektyw Fujinon XF 50-140 mm f/2.8 R LM OIS WR to nowy obiektyw stałoogniskowy o ogniskowej będącej odpowiednikiem 76-213mm i stałej w całym zakresie wartości f/2.8. Na jego budowę składają się 23 elementy szklane w 16 grupach, w tym pięć soczewek ED, jedna soczewka Super ED o dyspersji tak niskiej jak w przypadku soczewek fluorytowych. Skutkuje to znacznym ograniczeniem występowania aberracji chromatycznych. Soczewki zostały pokryte unikalną powłoką Fujifilm HT-EBC (High Transmittance Electron Beam Coating) na całej powierzchni, aby zminimalizować występowanie tzw. duszków i efektu flary oraz zwiększyć ostrość i wyrazistość zdjęć. Dodatkowo, nowa powłoka Nano-GI optyka obiektywu zapewnia osiągi godne flagowych teleobiektywów XF z zoomem.

Zastosowana w tym modelu 7-listkowa przysłona oferuje uzyskanie gładkiego i zaokrąglonego efektu bokeh. Dzięki odpowiedniej optyce efekt ten jest atrakcyjny zarówno z przodu jak i z tyłu. Wewnętrzny mechanizm przybliżenia powoduje, że obiektyw nie zmienia długości zachowując odpowiednie wyważenie w całym zakresie przybliżania. Po podłączeniu obiektywu do aparatów z serii X można uzyskać dodatkowe przyspieszenie autofokusa. Spust migawki w tych aparatach cechuje się niemal bezszelestną pracą, co przekłada się na komfort pracy w warunkach, gdzie wskazane jest zachowanie absolutnej ciszy.

Jeszcze lepsze rezultaty pracy z obiektywem można osiągnąć po podłączeniu go do korpusu aparatu z serii X wyposażonego w optymalizator modulacji obiektywu. Optymalizator ten koryguje rozmycie dyfrakcyjne, zapewniając ostrość na całej powierzchni kadru i realistyczny efekt 3D nawet przy niskim ustawieniu przysłony.

System wewnętrznego ogniskowania dba o szybkie i ciche działanie autofokusa. Dodatkowo, zmniejszenie masy soczewki skupiającej i zamontowanie potrójnego silnika liniowego w 120-stopniowych odstępach pozwoliło jeszcze bardziej usprawnić, przyspieszyć i wyciszyć pracę autofokusa.

Wbudowany czujnik żyroskopowy w połączeniu z unikalnym algorytmem niwelującym zniekształcenia wynikające ze zmian temperatury oferuje najlepszą w swojej klasie stabilizację obrazu. Wspólnie z jasną przysłoną f/2.8 usprawnienia te pozwalają wykonywać genialne ujęcia z ręki w sytuacjach, w których dotychczas nie było to możliwe dla teleobiektywów z zoomem.

Obiektyw XF 50-140 mm f/2.8 R LM OIS WR to połączenie wysokiej jakości konstrukcji z wyjątkowo wygodną obsługą. Pierścienie ustawiania ostrości i przysłony są wykonane z metalu, podobnie jak elegancko wykończona zewnętrzna obudowa obiektywu. Bagnet obiektywu wykonano z mosiądzu, aby zwiększyć jego wytrzymałość. Po zamontowaniu obiektywu w aparacie całość waży o ok. 40% mniej niż standardowy zestaw tego typu, co oznacza znacznie mniejsze obciążenie dla fotografa.

Dzięki funkcji AF+MF ręczne ustawianie ostrości odbywa się w płynny sposób. Naciśnięcie spustu migawki aktywuje automatyczne ogniskowanie na obiekcie, które można doprecyzować przy użyciu pierścienia ręcznego ustawiania ostrości.

Całość zamknięto w uszczelnionej oraz odpornej na kurz i mróz do -10 stopni obudowie, co sprawia, że doskonale współpracuje z aparatem FujiFilm X-T1, który cechuje się takim samym poziomem odporności.

Oznaczenia R LM OIS WR
Ogniskowa [mm] 50-140
Przysłona [f/] 2.8
Budowa 23 elementy w 16 grupach
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm] 100
Średnica filtra [mm] 72
Waga [g] 995
Wymiary (średnica x długość) [mm] 82.9x175.9
Zestaw zawiera obiektyw
Cechy produktu ogniskowa będąca odpowiednikiem 76-213mm; 23 elementy szklane w 16 grupach; 5 soczewek ED + 1 Super ED; 7-listkowa przysłona oferująca gładki i zaokrąglony efekt bokeh; superszybki i cichy autofokus
Gwarancja 12 miesięcy
Zestaw zawiera obiektyw

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl