facebook
Obiektywy do bezlusterkowców
7999
PLN
Obiektyw Sony FE 100mm F2.8 STF GM OSS SEL100F28GM.SYX - Cashback Sony 450zł

Obiektyw Sony FE 100mm F2.8 STF GM OSS SEL100F28GM.SYX - Cashback Sony 450zł

Sony
Obiektyw Sony FE 100mm F2.8 STF GM OSS SEL100F28GM.SYX - Cashback Sony 450zł
7 999,00 zł
in_stock
Dostępność
w magazynie
Wysyłka w
1-2 dni
Cechy produktu:
Niesamowita rozdzielczość, typowa dla serii GM i powłoka Nano AR, niwelująca efekt „duszków”, 11-listkowa przysłona kołowa, zapewniająca piękny wygląd nieostrych fragmentów, Silnik z systemem DDSSM (Direct Drive Supersonic Motor) gwarantujący szybkie i
Gwarancja:
24 miesiące
Zestaw zawiera:
Osłona (model): ALC-SH147 Przednia przykrywka obiektywu: ALC-F72S Tylna przykrywka obiektywu: ALC-R1EM Torba
Ocena:
(Ilość ocen: 1)
Kod produktu:

14108

  • Opis produktu
  • Dane techniczne
  • Opinie

 
Przykład rozdzielczości i efektu bokeh dla serii G Master Dzięki swej wyjątkowej rozdzielczości i efektowi bokeh o niezrównanej miękkości, który znakomicie podkreśla obiekt, na który nastawiona jest ostrość, ten obiektyw jest idealnym uzupełnieniem seriii G Master. Jego konstrukcja optyczna, w której wykorzystano innowacyjny apodyzacyjny element optyczny oraz nową przysłonę kołową o 11 listkach, pozwala na uzyskanie znakomitego obrazu na całej powierzchni kadru.
 
 
 

Rozdzielczość godna nazwy G Master Dzięki kompensacji aberracji sferycznej, zastosowaniu szkła ED (o bardzo niskiej dyspersji) oraz elementom asferycznym obraz uzyskiwany z użyciem tego obiektywu cechuje najwyższa rozdzielczość i ostrość. Spełnia on rygorystyczne wymagania MTF wynoszące 50 linii na milimetr, co jest podstawą konstrukcji optycznej obiektywów z serii G Master. Ten poziom ostrości jest zachowany na całym obszarze kadru.
 
 

Trudno wyobrazić sobie lepszy bokeh Ten obiektyw powstał specjalnie po to, by dawać wyjątkowo gładki i naturalny efekt bokeh. Zastosowano w nim wyjątkowy apodyzacyjny element optyczny i nowo zaprojektowaną przysłonę kołową o 11 listkach, a także zadbano o minimalny poziom zniekształceń świateł na obrzeżach kadru. Aby zapewnić zgodność z najwyższymi standardami serii G Master, każdy obiektyw poddaje się indywidualnej regulacji.
 
 

Niezrównany bokeh dzięki apodyzacji Element optyczny APD to specjalny rodzaj filtru, który cechuje się przepuszczalnością świetlną malejącą stopniowo w miarę oddalania się od jego środka. Zmiękcza krawędzie punktowych obrazów, pozwalając niemal całkowicie usunąć efekt podwójnych krawędzi i uzyskać wyjątkowo płynny, piękny bokeh na pierwszym planie i w tle.
 
 
 

Wspaniałe światła na krańcach kadru Konstrukcja tego obiektywu zapewnia minimalny poziom winietowania, które mogłoby zaszkodzić geometrii świateł na brzegach kadru. Współgra to z naciskiem, jaki położono na uzyskanie doskonałego efektu rozmycia. Punktowe źródła światła są na całym obszarze kadru odwzorowywane z jednakowo kołowym rozmyciem. Przykładem może być światło słoneczne przenikające przez liście lub odbijające się od ich powierzchni, które zyskuje wygląd pełen pogodnej elegancji.
 

Piękniejszy efekt dzięki 11 listkom przysłony Firma Sony udoskonaliła budowę swoich oryginalnych przysłon kołowych — teraz zawierają one 11 listków, więc okrąg jest bardziej regularny. Konstrukcję i materiały zmodyfikowano tak, aby w całym zakresie ustawień przysłony — od pełnego światła po przymknięcie — jej otwór miał niemal idealnie okrągły kształt.
 
 
 

Zbliż się i zarejestruj szczegóły Jedną z najważniejszych cech tego obiektywu jest jego efekt bokeh, dlatego model ten został zaopatrzony w pierścień trybu makro, gdzie rozmycie obrazu bywa szczególnie przydatne. W trybie makro obiektyw be uszczerbku dla rozdzielczości oferuje minimalną odległość od obiektu 0,57 m (1.87 ft.) przy maksymalnym powiększeniu 0,25 x.
 
 
 

System automatyki ostrości, który pozwala zająć się tworzeniem Napęd DDSSM (Direct Drive SSM) zapewnia szybkie, precyzyjne i ciche działanie automatyki ostrości. Ten model obiektywu obsługuje mechanizm AF oparty na kontraście oraz AF z detekcją fazy w płaszczyźnie ogniskowej, więc będzie doskonale pasować do nowoczesnych korpusów firmy Sony o zaawansowanych możliwościach.
 
 
 

Wyraźny i ostry obraz bez statywu Obiektyw posiada
wbudowany stabilizator obrazu Optical SteadyShot, co pozwala wydłużyć czas otwarcia migawki bez rezygnacji z idealnej ostrości obrazu. Stabilizacja obrazu w teleobiektywach o stałej ogniskowej 100 mm to zaleta, którą docenią zarówno zawodowcy, jak i amatorzy. W korpusach z serii α7 drugiej generacji dodatkowo dostępna jest mechaniczna 5-osiowa stabilizacja matrycy.
 
 

Profesjonalna obsługa i sterowanie Z innych zaawansowanych cech, które usprawniają użycie tego obiektywu do fotografowania i kręcenia filmów, można przełączyć pierścień przysłony z możliwością włączenia skokowej pracy, przycisk blokady ostrości, przełącznik AF/MF, a także szeroki i wygodny w użyciu pierścień regulacji ostrości.
 
 
 
 

Duża niezawodność w trudnych warunkach Obiektyw został wyposażony w gumowy pierścień uszczelniający przy mocowaniu, a do tego skonstruowany w sposób zapewniający odporność na kurz i wilgoć, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie i umożliwia niezawodne działanie w trudnych warunkach. Większa pewność podczas fotografowania przy wietrze lub w deszczu.
Ogniskowa [mm] 100
Przysłona [f/] 2.8
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm] 0,85 m / 2,79 ft. (przy ustawieniu „0.85m-∞”); 0,57m / 1,87 ft. (przy ustawieniu „0.57m-1.0m”)
Stabilizacja Stabilizator Optical SteadyShot
Średnica filtra [mm] 72
Waga [g] 700g
Wymiary (średnica x długość) [mm] 85,2 x 118,1 mm
Zestaw zawiera Osłona (model): ALC-SH147 Przednia przykrywka obiektywu: ALC-F72S Tylna przykrywka obiektywu: ALC-R1EM Torba
Cechy produktu Niesamowita rozdzielczość, typowa dla serii GM i powłoka Nano AR, niwelująca efekt „duszków”, 11-listkowa przysłona kołowa, zapewniająca piękny wygląd nieostrych fragmentów, Silnik z systemem DDSSM (Direct Drive Supersonic Motor) gwarantujący szybkie i
Gwarancja 24 miesiące
Zestaw zawiera Osłona (model): ALC-SH147 Przednia przykrywka obiektywu: ALC-F72S Tylna przykrywka obiektywu: ALC-R1EM Torba

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl