facebook
Obiektywy do bezlusterkowców
8498
PLN
Obiektyw Sony FE 85 mm f/1.4 GM SEL85F14GM.SYX - Cashback Sony 450zł

Obiektyw Sony FE 85 mm f/1.4 GM SEL85F14GM.SYX - Cashback Sony 450zł

Sony
Obiektyw Sony FE 85 mm f/1.4 GM SEL85F14GM.SYX - Cashback Sony 450zł
8 498,00 zł
in_stock
Dostępność
w magazynie
Wysyłka w
1-2 dni
Cechy produktu:
ogniskowa: 85 mm jasność obiektywu: f/1.4 konstrukcja optyczna: 11 elementów w 8 grupach minimalna odległość ostrzenia: AF 85 cm /MF 80 cm rozmiar filtra: 77 mm silnik SSM (Super Sonic wave Motor) pokrycie soczewek powłokami Nano AR obudowa obiektywu
Gwarancja:
24 miesiące Sony Polska
Zestaw zawiera:
obiektyw, osłona (ALC-SH142), przednia przykrywka obiektywu (ALC-F77S), tylna przykrywka obiektywu (ALC-R1EM), torba
Ocena:
(Ilość ocen: 1)
Kod produktu:

12811

  • Produkty powiązane
  • Opis produktu
  • Dane techniczne
  • Opinie

Sony FE 85 mm f/1.4 GM to niezwykle zaawansowany obiektyw portretowy wysokiej klasy. Jako jeden z modeli z serii G Master cechuje go duża jasność i ładne rozmycie obrazu tak istotne przy tworzeniu portretu. Wbudowany silnik SSM umożliwia szybkie i skuteczne ostrzenie, a jego konstrukcja zabezpieczona przed wpływem kurzu i wilgoci pozwala korzystać z niego nawet w niesprzyjających warunkach.

Seria G Master - doskonała technologia i najwyższa jakość konstrukcji

Obiektyw Sony FE 85 mm f/1.4 GM należy do kolejnej generacji obiektywów zaliczanych przez jego producenta, Sony do serii G Master. Cechami charakterystycznymi tej grupy obiektywów jest doskonała jakość rejestrowanych obrazów i wysoki poziom technologiczny jeśli chodzi o konstrukcję samego obiektywu. Każdy z obiektywów tej serii wyróżnia się takimi właściwościami jak wysoka rozdzielczość i odwzorowanie szczegółów obrazu, piękny efekt bokeh, szybkie i precyzyjne ostrzenie czy wreszcie konstrukcją odporną na czynniki takie jak wilgoć czy kurz dzięki czemu staje się niezawodnym narzędziem rejestracji obrazów w każdym miejscu i okolicznościach.

 

Budowa optyczna najwyższej klasy

Obiektyw zawdzięcza swoje doskonałe możliwości specjalnie dobranym soczewkom, które pozwalają mu rejestrować obraz w wyrazisty i szczegółowy sposób. Pozwala na to zastosowana w nim soczewka XA (Extreme Aspherical) bardzo dobrą rozdzielczość i przyjemny dla odbiorcy efekt rozmycia tła. Istotną rolę pełnią też 3 soczewki ze szkła ED (Extra-low-Dispersion) o bardzo małej dyspersji, które wpływają na redukcję abberacji chromatycznej i przyczyniają się do zarejestrowania wyrazistych obrazów o doskonałych kolorach. Warto też wspomnieć o 11 listkowej przysłonie, która również wpływa na efekt bokeh jaki możemy otrzymać stosując ten obiektyw.

 

Powłoki Nano AR i niezwykła jasność obiektywu

Zastosowana w obiektywie powłoka Nano AR niweluje nieporządane refleksy, które mogą powodować powstawanie niepotrzebnych odblasków. Dzięki temu użytkownik może otrzymać kontrastowy i czysty obraz także w ujęciach wykonywanych przy ostrym świetle. Istotną zaletą wyróżniającą ten obiektyw jest też stała jasność w pełnym zakresie ogniskowych co umożliwia uzyskiwanie dobrze naświetlonych zdjęć nawet w warunkach słabego oświetlenia. Wpłwa to na uniwersalność tego obiektywu i możliwość jego wszechstronnego zastosowania.

Precyzyjne i szybkie ostrzenie

Ważnym elementem obiekywu Sony FE 85 mm f/1.4 GM jest zastosowany w nim silnik SSM (Super Sonic wave Motor), który w precyzyjny i cichy sposób pozwala dokłanie ustawić ostrość tam gdzie jest ona porządana. Jako wspomaganie ustawiania ostrości producent zastosował również system 2 czujników AF które zapewniają jeszcze większą precyzję ostrzenia. Płynność działania, którą charakteryzuje się ten produkt znajdą swoje zastosowanie także wśród osób korzystających z możliwości  filmowaniu z użyciem aparatu.

Wygoda i szybkość użytkowania

Funkcjami, które bezpośrednio wpływają na komfort codziennego użytkowania są: przycisk blokady i zwalniania osłony, który zapewnia jej komfortową obsługę oraz możliwość wyłączenia odgłosu klikania pierścienia przysłony dla osób filmujących z użyciem tego obiektywu. Wartym wspomnienia ułatwieniem jest wygodne umiejscowienie przełącznika trybów ręcznego/automatycznego wyboru systemu AF jak też przycisku odpowiedzialnego za blokadę ostrości.

 

Niezawodność w każdych warunkach

Korpus obiektywu Sony FE 85 mm f/1.4 GM został zaprojektowany w taki sposób aby można go było w pełni wykorzystać nawet w niesprzyjających warunkach. Dzięki konstrukcji zabezpieczającej go przed wpływem kurzu i wilgoci znajdzie on zastosowanie w każdej sytuacji.

Oznaczenia FE GM
Ogniskowa [mm] 85
Przysłona [f/] 1,4
Budowa 11 elementów w 8 grupach
Osłona przeciwsłoneczna tak(ALC-SH142)
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm] 85 cm / 80 cm
Stabilizacja brak
Średnica filtra [mm] 77
Waga [g] 820
Wymiary (średnica x długość) [mm] 89.5 × 107.5
Zestaw zawiera obiektyw, osłona (ALC-SH142), przednia przykrywka obiektywu (ALC-F77S), tylna przykrywka obiektywu (ALC-R1EM), torba
Cechy produktu ogniskowa: 85 mm jasność obiektywu: f/1.4 konstrukcja optyczna: 11 elementów w 8 grupach minimalna odległość ostrzenia: AF 85 cm /MF 80 cm rozmiar filtra: 77 mm silnik SSM (Super Sonic wave Motor) pokrycie soczewek powłokami Nano AR obudowa obiektywu
Gwarancja 24 miesiące Sony Polska
Zestaw zawiera obiektyw, osłona (ALC-SH142), przednia przykrywka obiektywu (ALC-F77S), tylna przykrywka obiektywu (ALC-R1EM), torba

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl