facebook
Rejestratory audio
1198
PLN
Rejestrator dźwięku Olympus LS-100 Standard

Rejestrator dźwięku Olympus LS-100 Standard

Olympus
Rejestrator dźwięku Olympus LS-100 Standard
1 198,00 zł
in_stock
Dostępność
w magazynie
Wysyłka w
1-2 dni
Cechy produktu:
Linearny zapis PCM (do 96kHz/24bit) oraz pliki formatu MP3 Wielościeżkowe nagrywanie (8 ścieżek) Możliwości dubbingu
Gwarancja:
24 miesiące
Zestaw zawiera:
rejestrator dźwięku, oprogramowanie Cubase LE, pokrowiec CS-131
Ocena:
(Ilość ocen: 5)
Kod produktu:

13041

 • Produkty powiązane
 • Opis produktu
 • Dane techniczne
 • Opinie

Olympus LS-100 – Wielościeżkowy rejestrator audio z linearnym zapisem PCM: Wysoka jakość i mobilne, wielościeżkowe nagrywanie.

Doskonałe nagrywanie dźwięku dla najczystszego zapisu

Jakość audio jest tym czego przede wszystkim oczekują profesjonaliści, zaś LS-100 spełnia ich potrzeby. Poza stereofonicznym nagrywaniem 320kbps MP3, nieskompresowany zapis 96kHz/24bit w linearnym formacie PCM zapewnia najwyższą jakość nagrywania. Rozległy zakres przenoszonych częstotliwości wynoszący 20-20,000Hz pozwala na wierne zarejestrowanie zarówno brzmienia gitary basowej, jak i pełnej barwy instrumentów perkusyjnych. Dodatkowo, dzięki możliwości obsłużenia ciśnienia dźwiękowego do 140dB SPL – co jest poziomem o 10dB głośniejszym niż najbardziej dynamiczna kapela rockowa – intensywność dźwięku nie stanowi więc bariery dla jego doskonałego rejestrowania. Oddzielne, posiadające niezależne zasilanie moduły elektroniki dla obsługi audio oraz systemu, a także udoskonalone, ustawione pod kątem 90° i posiadające odpowiednie osłony mikrofony o regulowanej czułości zapewniają naturalne rejestrowanie dźwięku. Sygnały są zoptymalizowane dzięki zintegrowanemu ogranicznikowi i kompresorowi. Co więcej, Automatyczna Regulacja Wzmocnienia (Automatic Gain Control – AGC) podkręca sygnały do optymalnego poziomu. Ponadto przełączany (300Hz/100Hz) filtr górnoprzepustowy również przyczynia się do wzbogacania jakości nagrań realizowanych w sytuacjach, gdy z tła nagrania dochodzi nieprzyjemny szum.

Rozbuduj swój Rejestrator!

LS-100 jest pierwszym i obecnie jedynym modelem w serii Olympus LS, który dysponuje podwójnymi złączami XLR (z 48/24V zasilaniem Phantom). Dzięki temu, do rejestratora dźwięku można bezpośrednio podłączać instrumenty oraz profesjonalne zewnętrzne mikrofony. Interfejs wyposażony jest w niezależny wzmacniacz instrumentu, co zapewnia, że nagrania charakteryzują się niskim poziomem szumów oraz wysokim współczynnikiem S/N (sygnał/szum) – nawet przy korzystaniu z długich przewodów. Dodatkowo, dzięki zintegrowanemu pokrętłu poziomów nagrywania, poziomy dla lewego i prawego kanału mogą być niezależnie regulowane stosownie do wymagań dołączonych instrumentów.

Ku wielościeżkowemu nagrywaniu

Niezależnie czy chcesz wszystko zarejestrować w jednej próbie czy też skorzystać z wszechstronności, jaką oferuje wielościeżkowe nagrywanie , LS-100 zapewnia potencjał i wszechstronność spełniające wszelkie wymagania. Do dyspozycji użytkownika jest osiem ścieżek. Każda ma niezależną regulację głośności i równowagi kanałów, a po zmiksowaniu stworzą one pełną kompozycję.

Więcej inteligentnych funkcji, by cieszyć się pełnią muzyki

Na liście możliwości LS-100 znajduje się też funkcja overdubbingu, co pozwala na nakładanie dźwięku na pierwotną ścieżkę dźwiękową i jednoczesne monitorowanie nagrania. Natomiast funkcja nagrywania zsynchronizowanego z odtwarzaniem umożliwia nagranie dodatkowej ścieżki przy jednoczesnym odsłuchiwaniu ścieżki, która była nagrana już wcześniej.

Nigdy nie przeoczysz także pierwszych istotnych dźwięków nagrania. Zadba o to innowacyjna funkcja wstępnego nagrywania – Pre-Recording – która umożliwia rejestrowanie tego, co dzieje się na dwie sekundy przed naciśnięciem przycisku nagrywania. Dodatkowo, dzięki funkcji Voice Sync, można ustawić LS-100 tak, aby automatycznie wznawiał nagrywanie do pliku, gdy dźwięk osiągnie określony poziom. Można też wstawiać do nagrań, na poszczególne ścieżki znaki indeksu, aby później łatwiej zlokalizować dane miejsca w nagraniu. Urządzenie udostępnia tez różne tryby powtarzania, łącznie z powtarzaniem fragmentu A-B, co pozwala użytkownikom na odtwarzanie dowolnie wybranej sekwencji.

Funkcje cyfrowego metronomu oraz stroika zapewniają pełną synchronizację ścieżek oraz sprawiają, że instrumenty wykorzystywane w nagraniu są zawsze nastrojone. Użytkownik może uaktywnić także funkcję Lissajous, która rozpoznaje i wyświetla na podświetlanym ekranie LCD różnicę fazową źródła dźwięku pomiędzy lewym i prawym zewnętrznym mikrofonem. Pliki nagrań zapisywane są w 4GB pamięci wewnętrznej lub na kartach pamięci SD (do 2GB) / SDHC (do 32GB) / SDXC (do 64GB).

Trwały i kompaktowy, wielościeżkowy rejestrator audio Olympus LS-100 z linearnym zapisem PCM oferuje muzykom i rozgłośniom radiowym wysoką jakość działania oraz mobilne wielościeżkowe nagrywanie. Zaspokaja w ten sposób potrzeby związane z przenośnym terenowym studiem nagraniowym rejestrując dźwięk na poszczególnych ścieżkach i składając go w kompletne nagrania wyróżniające się możliwie najwyższa jakością audio. Wyposażony w najnowsze technologie i gotowe do użycia poręczne funkcje, ten chroniony przez metalowy korpus rejestrator audio trafi do sprzedaży pod koniec stycznia 2012 r.

LS-100 Wielościeżkowy rejestrator dźwięku z linearnym zapisem PCM – Podstawowe funkcje i właściwości:

 • Linearny zapis PCM (do 96kHz/24bit) oraz pliki formatu MP3
 • Wielościeżkowe nagrywanie (8 ścieżek)
 • Możliwości dubbingu
 • Synchronizacja odtwarzania
 • Nagrywanie Voice Sync
 • Podwójne gniazdo XLR z zasilaniem Phantom (48V/24V)
 • Kierunkowe mikrofony stereofoniczne ustawione pod kątem 90°
 • Wysokiej jakości, układy wzmacniające o niskich poziomach szumu własnego z odrębnymi modułami układu dla obsługi audio oraz systemu – każda z niezależnym zasilaniem
 • Do 140dB SPL poziomu ciśnienia akustycznego
 • Zakres rejestrowanych częstotliwości 20-20,000Hz przy korzystaniu z wbudowanych mikrofonów
 • Wysoki współczynnik S/N (sygnał/szum)
 • Filtr odcinania górnoprzepustowy (300Hz/100Hz)
 • Bufor wstępnego nagrywania
 • Metronom, stroik oraz funkcje lissajous
 • Funkcja indeksowania
 • Edycja plików
 • Transfer plików i kopiowanie
 • Konwersja na format MP3
 • Funkcja zapisu na CD, by nagrywać kompozycje z wykorzystaniem zewnętrznej nagrywarki CD
 • 4GB pamięci wewnętrznej oraz gniazdo kart SD/SDHC/SDXC
 • 159 x 70 x 33.5mm, 280g (z baterią)
 • W komplecie: kabel USB, Adapter USB – USB/mini, pasek, Bateria wielokrotnego ładowania LI-50B

Podstawowe funkcje Cubase LE:

- edycja wielu ścieżek audio

 

- miksowanie ścieżek

 

- naprawa uszkodzonych plików

 

- podstawowe efekty (zgłaśnianie, zciszanie, normalizacja, usuwanie szumu, filtry, korektor dźwięku kompresor)

 

- obsługa plików Hi-Res
- wielokanałowa obsługa

 

- produkcja muzyczna (obsługa instrumentów)

 

- możliwość podłączenia instrumentów i zgrywanie live

 

- obsługa presetów i bank danych wielu próbek audio znanych producentów

https://www.steinberg.net/en/products/cubase/cubase_elements.html

Cechy produktu Linearny zapis PCM (do 96kHz/24bit) oraz pliki formatu MP3 Wielościeżkowe nagrywanie (8 ścieżek) Możliwości dubbingu
Gwarancja 24 miesiące
Zestaw zawiera rejestrator dźwięku, oprogramowanie Cubase LE, pokrowiec CS-131

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl