facebook
Obiektywy komis
2850
PLN
Sigma A 20 mm f/1.4 DG HSM do Canon |17572|

Sigma A 20 mm f/1.4 DG HSM do Canon |17572|

Sigma
Sigma A 20 mm f/1.4 DG HSM do Canon |17572|
2 850,00 zł
out_of_stock
Dostępność
Brak - zapytaj kiedy będzie
Cechy produktu:
Gwarancja:
6 miesięcy
Zestaw zawiera:
obiektyw, dekielki, futerał
Ocena:
(Ilość ocen: 1)
Kod produktu:

17572

  • Opis produktu
  • Dane techniczne
  • Opinie

Obiektyw w stanie bardzo dobrym, w 100% sprawny. W komplecie dekielki, futerał oraz pudełko. Gwarancja 12 miesięcy.


Sigma wykorzystuje długoletnie doświadczenie przy projektowaniu i produkcji obiektywów szerokokątnych wraz nowe standardy jakości kontroli przy użyciu własnego systemu pomiarowego A1.
Aby zapewnic przy ogniskowej 20mm jasność F 1.4 nowy obiektyw wykorzystuje podwójny element asferyczny o średnicy aż 59mm , który jest  bardzo trudny do wykonania.
 

 

 

  Zaawansowany układ 15 soczewek  ułożonych w 11 grupach  gwarantuje  pełną ostrość obrazu już od przysłony F1,4.   Aż 2 soczewki wykonano ze specjalnych szkieł  FLD*  oraz 5 soczewek z SLD**, wszystko po to aby zminimalizować poprzeczną aberacje chromatyczną, która jest głownie widoczna wokół krawędzi obrazu.. 

 

         Nawet przy szerokim kącie widzenia 20 mm, jasność F1.4 umożliwia bardzo płytką głębie ostrości, a obiekt stojący na tle ma przyjemny bokeh .

 

 

 

 

Oprócz zdjęć krajobrazów, martwej natury, doskonale sprawdzi się w  astrofotografii,  fotografii reporterskiej i  videofilmowaniu

   

 

          Każda soczewka jest pokryta warstwami antyrefleksyjnymi likwidującymi bliki i flary, dzięki czemu obiektyw zachowa
odpowiedni kontrast nawet przy fotografowaniu pod słońce.

 

Dopełnieniem  jakości obrazu jest 9-cio listkowa, zaokrąglona przysłona dzięki której uzyskujemy przyjemną plastykę obrazu  generującą gładką gradację i minimalizując powstawanie smug.          

 


 

Mosiężne mocowanie bagnetu łączy wysoką jakość wykonania z wytrzymałością. Jego powierzchnia jest poddawana specjalnej obróbce wzmacniającej, aby zapewnić wysoką jakość obiektywu, gwarantującą długotrwałe użytkowanie.


Całość zamknięto w stylowej, bardzo starannie wykonanej obudowie a zastosowanie materiału TSC (kompozytu stabilnego termicznie) w częściach wewnętrznych i zewnętrznych obiektywu przyczynia się do zwiększonej precyzji działania.
 
 

Sigma 85 Art

TSC (kompozyt stabilny termicznie) - charakteryzuje się termokurczliwością podobną do aluminium. Części wykonane z tego materiału mniej się odkształcają, pozwalając na dużą precyzję wykonania. W porównaniu z poliwęglanem o zawartości 20% szkła, TSC jest o 70% bardziej elastyczny. W porównaniu z poliwęglanem o zawartości 30% szkła, TSC jest o 25% bardziej elastyczny

 


 


 
Obiektyw współpracuje z urządzeniem presonalizującym USB DOCK.


Użytkownik po podłączeniu obiektywu do swojego komputera, przy pomocy dołączonego programu
Sigma Optymization Pro
, sam może definiować:

 

FULL TIME MF - Włączając w aparacie tryb SERVO (ciągłe ustawianie ostrości przez aparat) użytkownik nie może ręcznie ustawać ostrości. Musi wyłączyć AF w obiektywie i dopiero wtedy pojawia się możliwość ręcznego ostrzenia. Uaktywniając funkcję MO mamy możliwość ręcznego ustawiania ostrości w dowolnym momencie, wystarczy przekręcić pierścień ostrzenia, po wykonaniu zdjęcia obiektyw sam powróci w tryb AF. Funkcja może być przydatna np. podczas fotografowania w ciemnych pomieszczeniach lub o zmroku

 


 

 

 

Gwarancja 6 miesięcy
Zestaw zawiera obiektyw, dekielki, futerał

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl