facebook
Teleskopy
1189
PLN
Teleskop Levenhuk Skyline 90x900 EQ

Teleskop Levenhuk Skyline 90x900 EQ

Levenhuk
Teleskop Levenhuk Skyline 90x900 EQ
1 189,00 zł
in_stock
Dostępność
w magazynie
Wysyłka w
1-2 dni
Cechy produktu:
Levenhuk Skyline 90x900 EQ to teleskop refrakcyjny o dużej aperturze. Pozwala obserwować planety, gwiazdy binarne, gromady kuliste oraz mgławice dyfuzyjne. Uran i Neptun są widoczne w postaci niewielkich dysków, jednak planety znajdujące się bliżej Ziem
Gwarancja:
dożywotnia
Zestaw zawiera:
Optyczny tubus Okulary SUPER 10, SUPER 25 Montaż EQ2 Statyw Lustro diagonalne
Ocena:
(Ilość ocen: 1)
Kod produktu:

16718

  • Opis produktu
  • Dane techniczne
  • Opinie

Levenhuk Skyline 90x900 EQ to teleskop refrakcyjny o dużej aperturze. Pozwala obserwować planety, gwiazdy binarne, gromady kuliste oraz mgławice dyfuzyjne. Uran i Neptun są widoczne w postaci niewielkich dysków, jednak planety znajdujące się bliżej Ziemi widać już bardziej szczegółowo. Można na przykład odróżnić czapy lodowe na Marsie, a także dostrzec strukturę plam na Słońcu oraz ziarnistość jego powierzchni. Teleskop dobrze nadaje się również do obserwacji kraterów na Księżycu. W dogodnych warunkach obserwacji można zobaczyć wszystkie obiekty z katalogu Messiera oraz jasne obiekty NGC. Ten model nadaje się do astrofotografii.

W przeciwieństwie do typu azymutalnego montaż paralaktyczny kompensuje ruch obrotowy Ziemi, co pozwala precyzyjniej śledzić ruch ciał niebieskich, utrzymując je w polu widzenia okularu. Ten typ montażu idealnie nadaje się do prowadzenia obserwacji astronomicznych i jest niezastąpiony w astrofotografii. Wysokość aluminiowego statywu można regulować.

Dwa achromatyczne okulary SUPER 10 i SUPER 25 o średnicy 1,25 cala (31,75 milimetra) wchodzą w skład zestawu i znacząco poprawiają jakość obrazu. W teleskopie wykorzystano układ optyczny wykonany ze szkła pokrytego pełną, wielowarstwową powłoką. Pole widzenia wynosi 50-52 stopnie.

Zawartość zestawu:

  • Optyczny tubus
  • Okulary SUPER 10, SUPER 25
  • Montaż EQ2
  • Statyw
  • Lustro diagonalne
  • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna
Cechy produktu Levenhuk Skyline 90x900 EQ to teleskop refrakcyjny o dużej aperturze. Pozwala obserwować planety, gwiazdy binarne, gromady kuliste oraz mgławice dyfuzyjne. Uran i Neptun są widoczne w postaci niewielkich dysków, jednak planety znajdujące się bliżej Ziem
Gwarancja dożywotnia
Zestaw zawiera Optyczny tubus Okulary SUPER 10, SUPER 25 Montaż EQ2 Statyw Lustro diagonalne

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl